tel: 736 111 110


Fr. Hajdy 1402/7
Ostrava, 700 30

IČO: 74075985

 


 

Nyní čištění / profylaxe notebooku v akční ceně - 500Kč.

Nezapomeňte pravidelně čistit Váš notebook a stolní PC.

Profylaxe notebooku trvá maximálně jeden den a vzhledem ke konstrukci notebooku zpravidla dochází k jeho úplnému rozebrání a demontáži základní desky. Následuje čištění notebooku, chladícího systému, výměna teplovodivé pasty procesoru a dalších chlazených chipů.

Zhruba po roce používání začne většina uživatelů pozorovat, že se u jejich notebooku větráček už prakticky nezastaví. K tomu se přidá také další nemilý fakt - laptop stále více a více topí.

Jak poznáte, že je na čase zbavit váš laptop nečistot?

Když už delší dobu pozorujete, že váš laptop nepracuje tak, jak by měl. Při vyšší zátěži se výrazně zpomaluje. Přehřívá se, hučí ventilátor, v extrémních případech dochází i k vypínání notebooku.

Jak často byste měli notebook čistit?

Samozřejmě – čím častěji, tím lépe. Ale obecně se dá říci, že pro zajištění bezproblémového chodu počítače, je třeba provádět „profylaxi“ jednou do roka.

Proč jej máte vlastně čistit?

Jestliže váš stroj nevyčistíte od prachu či jiných nečistot, výrazně tím omezíte jeho životnost. Ventilátory notebooků odvádějí vzduch z těla notebooku,přes speciální mřížky, na kterých se může usazovat prach a bránit tak důkladnému chlazení. U trvale přehřívaných notebooků hrozí např. odskočení grafického čipu od základní desky, což většinou znamená finančně náročnou opravu.

Nedoporučujeme profukovat prach zvenčí, skrze chladící mřížku. Usazené kousky prachu se poté dostavájí mezi lopatky ventilátoru, který již nemá sílu překážku překonat a dochází k jeho poškození.